Президент України Володимир Зеленський 22 січня підписав указ «Про історично населені українцями території російської федерації».

«Ми маємо сьогодні робити кроки не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців, правди про нас і правди про нашу історію», – сказав він.

Як зазначив Зеленський, для цього він писав відповідний указ.

«Це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього», – додав президент.

Українці заселяли регіони російської імперії з давніх-давен. У XVI-XVII століттях вони активно заселяли Слобожанщину, Донщину та Кубань.

У XVIII-XIX століттях українці переселялися на вільні землі в Сибір та на Далекий Схід. Українці заснували такі міста, як Новочеркаськ, Ростов-на-Дону, Таганрог та інші.

Найбільше українців проживало на Кубані. За переписом населення 1897 року, на Кубані проживало 1,1 мільйона українців, що становило близько 40% населення краю.

Українці становили основну частину населення Кубані, а також були найбільшою національною групою в містах краю.

У цих Курській, Бєлгородській та Орловській губерніях українці становили значну частку населення, а в деяких районах навіть більшість.

На Далекому Сході українці також були однією з найбільших національних груп.

Українці проживали переважно в Приморському краї, а також в Амурській та Іркутській губерніях.

Згідно з переписом населення СРСР 1926 року, на території Росії проживало 7,92 мільйона українців, що становило 7,4% від загальної кількості населення росії.

Перепис 1926 року не був повністю точним, оскільки деякі українці могли зареєструватися як росіяни.

Джерело — інформаційна агенція Лайк-Ньюз

От admin