17 липня на базі Херсонського державного університету відбулося відкриття кабінету хімії та освітніх технологій, а також кабінету фізики та освітніх технологій. Захід відбувся за участі голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва, народних депутатів України Олександра Співаковського та Сергія Хланя, керівництва вишу і представників факультетів.

Викладачі факультетів фізики та хімії Херсонського державного університету ознайомили присутніх із оснащенням нових кабінетів: інтерактивними дошками, планшетами та приладами для наукових досліджень. Крім того, студенти продемонстрували хімічні досліди, а також можливості лабораторного набору з механіки, роботу фізичного обладнання з альтернативної енергетики та «Громовідвід».

Облаштування лабораторій стало можливим завдяки додатковому виділенню коштів Міністерством освіти і науки України у розмірі 1 млн 300 тисяч гривень.

«Наша задача — створення на базі ХДУ умов, які дозволять навчати наших вчителів і лікарів. І університет робить великі кроки у цьому напрямі. За статистикою в області не вистачає 1700 вчителів, з фізики та хімії зокрема. Вступна кампанія ще триває, і ми працюємо над тим, щоб програма «Людський капітал» максимально задовольняла потреби населення всіх районів нашої області», — наголосив Андрій Гордєєв.

Народний депутат і за сумісництвом перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський подякував голові облдержадміністрації Андрію Гордєєву за всебічну підтримку проектів з оновлення матеріально-технічної бази вишу. Керівництво ХДУ у подальшому планує облаштування їдальні для студентів, будівництву басейну, відстоюванню права університету на СОТ «Буревісник» та ін.. Тому підтримка обласної влади для реалізації цих масштабних проектів вкрай важлива

Також нардеп наголосив: «Уже сотні, а то й тисячі українських шкіл мають сучасне обладнання, але в закладах, в яких готують вчителів, на жаль, цього немає. Ми повинні розуміти, що без якісної підготовки за сучасними стандартами нічого не буде. Але якщо ми хочемо повернути інтерес дітей до фізики та хімії, то варто створювати до 5-ти лабораторій за рік».

Акцентував на важливості впровадження сучасних освітніх технологій і народний депутат України Сергій Хлань: «Дуже добре, що зараз створюються лабораторії з прив’язкою як до навчання студентів, так і до того, що відбувається в школі. Я більше займаюся сільською освітою, але переконаний, що не буде сільських шкіл, якщо у нас не буде вчителів із сучасною фаховою підготовкою».

Новини Генічеська

Колектив Херсонського державного університету сподівається, що нова генерація студентів-хіміків та фізиків стане основою для нової освітньої еліти.

От admin