Після втечі росіян із Херсона у листопаді 2022 року російська влада сконцентрувала свої зусилля на захисті Криму від настання ЗСУ.

У 2023 році контрнаступ ЗСУ був непідготовленим і не досягнув своєї мети. Однак, незважаючи на це, російська влада продовжує будувати оборонні споруди на кордоні Генічеської області Херсонщини та Криму.

Постає питання чого вони бояться якщо навіть у 2024 році російська армія продовжує будувати по Генічеській області Херсонщини рокадні дороги для зручності переміщення військ і продовжує зміцнювати кордони Криму.

Відповідь полягає в тому, що війна ще не закінчилася і хід війни та її закінчення приховано в тумані майбутнього.

Біля с.Чернігівка на півострові Чонгар на одному з перешийків півострова росіяни продовжують зміцнювати існуючі та будувати нові лінії оборони Криму.

За кілька кілометрів на північ від с.Стрілкового на Арабатській стрілці росіяни розмістили перший серйозний оборонний рубіж. Тут на супутниковому знімку видно виритий рів, перед яким у дві лінії розташовані бетонні піраміди.

Після втечі російської армії з Херсона командування угруповання «Дніпро» розмістило на Арабатській стрілці свій командний пункт.

Тому ця лінія оборони на Арабатській стрілці з’явилася найперша після листопада 2022 року.

За ровом, у бік с.Стрілкове розташований навчальний полігон. Це той самий полігон, де біля берегової лінії росіяни проводили навчальні мінометні стрільби по об’єктах, розташованих на воді.

Оборонні споруди росіян на Перекопі

Ще один перешийок Криму, який проходить Перекопом, який також після втечі росіян з Херсона був терміново укріплений. Тут та сама конфігурація — рів, бетонні надолби і мінні поля.

Знаходиться ця лінія оборони на північ від Армянська. Конструктив той самий, додана розгалужена мережа ґрунтових доріг для підвезення артилерії.

Таким чином росіяни, не впевнені в тому, що зможуть залишити за собою контроль над лівобережною частиною Херсонщини, будують масштабні укріпрайони для захисту території Криму.

Це лише основні лінії оборони, які будуються в Криму на півночі в районі кримських перешийків.

Джерело

От admin