У мережі з’явилися унікальні кадри перших хвилин після вибуху Каховської ГЕС у 2023 році.

Нагадаємо, що тоді російська армія зсередини підірвала тіло дамби Каховської ГЕС, щоб запобігти можливості форсування р.Дніпро військовослужбовцями України в рамках оголошеного контрнаступу.

Внаслідок вибуху дамби Каховської ГЕС вода з Каховського моря повністю знищила лівий берег Херсонщини унеможлививши десантну операцію ЗСУ в Херсонській області.

Поруч із рішенням тактичної миттєвої завдання ЗС РФ знищили поливне землеробство на великих просторах лівобережжя т.зв. Геніческой області. До побічних ефектів можна віднести припинення постачання дніпровської води до Криму через значне зниження рівня води в р.Дніпро.

Встановлено, що до підриву Каховської дамби причетні військовослужбовці 205 бригади ЗС РФ, які власне і зняли ці два відео перших хвилин після підриву тіла греблі.

Можна додати, що російська громадянська адміністрація на території Генічної області Херсонщини висловлювала сумніви щодо доцільності такого кроку.

Т.к. вирішення тактичного завдання недопущення десанту ЗСУ через Дніпро таким чином завдає істотних збитків господарській діяльності в Херсонській області та має непередбачувані наслідки для природи Приазов’я в цій частині України.

Військові заперечували що виконання своїх завдань вони діятимуть оскільки вважатимуть за необхідне з своїх інтересів.

Оскільки проект Каховської ГЕС створювався і втілювався у 50-60-х роках минулого століття, то перед проектантами та будівельниками стояло завдання будівництва об’єкта з урахуванням можливого ядерного удару ворога по греблі.

Внаслідок цього зовнішній підрив дамби був неможливим — об’єкт був побудований з кратним запасом міцності з урахуванням ядерної війни.

Щоб обійти це конструкційне обмеження військовослужбовці ЗС РФ зробили підрив греблі зсередини, заклавши в технологічні проходи і порожнини будівлі велику кількість вибухівки.

На жаль, радянські проектанти та будівельники не врахували ймовірність такого сценарію знищення греблі Каховської ГЕС.

Підрив було здійснено вранці 6 червня 2023 року, коли військовослужбовці 205 бригади контролювали будівлю Каховської ГЕС та греблі.

Джерело — Генічеський інформаційний портал

От admin