Як повідомляється народним депутатом України О. Співаковським, вчора, під час зустрічі президента П. Порошенко із херсонським міським головою В. Миколаенко та народними депутатами від Херсонщини А. Гордєєвим, Хланеєм С. та самим О. Співаковським, було піднято гостру проблему незакінченого будівництва містопереходу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег, який має з’єднати житловий район ХБК із мікрорайонами Таврійський і Північний.

Президент України уважно вислухав доповідь Херсонського міського голови про сьогоднішній стан цього будівництва.

Так, з метою вирішення нагальних для міста проблем — розвантаження шляхів через перерозподіл транспортних потоків та зменшення загазованості вулиць, ще у грудні 2012 року були розпочаті будівельно-монтажні роботи по будівництву цього шляхопроводу.

Замовником робіт виступило управління капітального будівництва обласної державної адміністрації (тепер — управління капітального будівництва міської ради), генеральним підрядником — ВАТ “Херсонський облавтодор”.

Загальна вартість робіт за цим договором складає майже 185 млн. грн., які залучалися на умовах кредиту під державні гарантії.

За умовами договору 14 січня 2014 року Херсонським облавтодором, як підрядником, було отримано аванс в сумі понад 55 млн. грн., проте робіт виконано лише на 13,5 млн.
Тобто майже 41,85 млн. грн. поділось невідомо де.

Прокуратурою Херсонської області було подано відповідний позов до Господарського суду Херсонської області про стягнення існуючої заборгованості та навіть було отримане позитивне рішення суду першої інстанції.

Але далі справа загрузла в апеляційній інстанції, але будівництво шляхопроводу стоїть на місці.За результатами наради Президент України доручив Віце-прем’єр-міністру України — Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубку Г.Г. знайти необхідні кошти для продовження будівництва шляхопроводу у 2016 році.

А щодо питання розшуку раніше виділених коштів, то воно теж не було залишене без уваги. Президент доручив Генеральному прокурору України Шокіну В.М. детально розібратися ким, коли, та на що були витрачені ці кошти, та прийняти відповідне рішення по кожній особі, яка приймала участь у можливих зловживаннях.

От admin