Відбулася онлайн-нарада з питань попереднього відбору проектів, які можуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку на чолі з начальником управління впровадження та моніторингу пріоритетних проектів будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господаства України Надією Бондарчук.
Захід проводився за технічної підтримки Групи радників з питань державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою».
«На сьогоднішній день в регіонах України реалізовано 803 проекти, що становить 88,3% від запланованої кількості, на які було передбачено й розподілено 3,5 млрд грн, а використано 3,1 млрд грн», — поінформувала Надія Бондарчук.
Це проекти, спрямовані на удосконалення галузі освіти, охорони здоров`я, соціального захисту населення, спорту та дорожньо-транспортної інфраструктури на місцях.
Надія Бондарчук наголосила на тому, що проекти, які можуть реалізовуватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку, мають бути спрямовані виключно на розвиток інфраструктури районів чи об`єднаних територіальних громад, передбачати утворення нових робочих місць і задовольняти щоденні потреби громадян.
У нараді взяли участь і керівники структурних підрозділів Херсонської обласної державної адміністрації.
Так, за даними Мінрегіонбуду, на території Херсонщини за 2017 рік із 22 затверджених проектів реалізовано 12 і використано біля 90% коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Керівництво Міністерства нагадує, що вже розпочався процес подачі проектів до їх реалізації у 2019 році.
«Якщо проекти вчасно будуть подані до розгляду Міністерством й успішно пройдуть конкурсний відбір, вже у серпні зможемо сформувати пропозиції до бюджету фінансів у майбутньому році», — зазначила Надія Бондарчук.
Також було наголошено, що у процесі відбору й подачі проектів до Мінрегіонбуду важливою є злагоджена й систематична робота регіональної комісії з оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
До її складу можуть входити не менше 1/3 числа представників органу, який утворив комісію, і така сама кількість членів від представників громадських об’єднань за їх згодою.