Вже два з половиною роки триває гаряча фаза російсько-української війни, яка розпочалася з російського відкритого вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

Не зумівши здійснити бліцкриг, російська армія зав’язла у 2024 році у позиційних боях на полях України.

Так було до початку серпня 2024 року, коли українська армія рішуче перевернула шахівницю війни і вторглася в Курську область Росії.

Таким чином війна з Росією перейшла у нову площину. Тепер уже Україна розпочала свою спеціальну військову операцію на території стран-агресора. Ситуація буквально дзеркальна.

Вторгнення української армії до Росії створило нові військово-політичні можливості для закінчення війни.

До теми — Сапери з Київа розміновують Херсонську область

Замість того щоб продовжувати криваву і запеклу битву на Донбасі за чергове безіменне село керівництво України зробило неординарний асиметичний крок на полі бою. Цей крок має безліч наслідків, які мають позитивне значення для України.

Війна перейшла на територію країни-агресора і ця якісна зміна ходу конфлікту має величезний вплив для жителів Росії. Якщо раніше війна для них була десь далеко і валилися будинки в далекій для них Україні, то зараз війна прямо прийшла до їхнього дому, до їхньої родини.

Тепер росіяни можуть повною мірою відчути те, що вже два з половиною роки відчувають жителі України. Ракетні нальоти, виття сирен, пожежі та руйнування, смерть і горе тепер поки що в малому обсязі повернулося в Україну. Бумеранг запущений 24 лютого 2022 року повернувся туди, звідки його запустили Україною.

Тепер військово-політичне керівництво України отримало такі козирі у війні

  • Захопивши газоперекачуючу станцію в Суджі, через яку Росія качає газ своїм союзникам у Євросоюзі Угорщини та Словаччини Україна неоднозначно натякає, що будь-які спроби шантажу з боку Орбана та Фіцо приречені на невдачу.
  • Створивши дзеркальну ситуацію на землі, Україна може наполягати на обміні окупованими територіями. Україна віддає Курську область Росії, але наполягає на виведенні російських військ з окупованих Херсонської та Запорізької областей.
  • ЗСУ відтягує сили окупанта з фронтів в Україні та змушує їх перекидати резерви до Курської області. Чим послаблює тиск окупанта у Донецькій та Запорізькій областях.
  • Україна своїм ходом показує, що всі російські боєздатні частини знаходяться на українському фронті, кордон за межами цього фронту росією абсолютно не прикритий.

Остання обставина може давати надію країнам, у яких Росія свого часу забрала землі на відновлення історичної справедливості у разі розпаду країни-агресора.

У Фінляндії Росія в 40-х роках відібрала Карелію, тоді ж були захоплені японські острови, у Польщі були відібрані її історичні землі в Кенігсберзі, який росіяни тоді назвали Калінінградом.

Вже в нашому столітті росіяни відібрали у Грузії Південну Осетію, а раніше Абхазію. У Молдови було відібрано землю Придністров’я.

Китай вже давно глухо натякає керівництву Росії несправедливості, що сталася, коли царські генерали і губернатори забрали собі північні території Китаю позаминулого століття.

Як бачимо клаптева російська імперія складена із завойованих земель. І це ми ще не пішли вглиб століть і не стали згадувати як Росія завоювала Сибір, Далекий Схід, Кавказ і силою анексувала землі якутів і калмиків.

Коли внаслідок поразки Російської Федерації на її території спалахнуть національно-визвольні війни, то росіяни гірко пошкодують про помилкове рішення Путіна розв’язати війну з Україною.

Саме тоді в Російську федерацію прийде громадянська війна, коли її уламки почнуть воювати один з одним за ресурси та території.

От admin