Відбувся запуск води в штучний канал на Херсонщині

Про це на нараді в обласній державній адміністрації доповів представник Херсонського обласного управління водних ресурсів. Наразі магістральний канал, який називається Північно-Кримським та знаходиться на території Херсонської області, загальною довжиною у 400,5 км поступово наповнюються дніпровською водою. Приблизно за 35 днів вода наповнить весь канал необхідною кількістю задля функціонування зрошувальних систем області, які на 98% готові до експлуатації.

Нагадаємо, що у квітні 2014 року, після анексії Криму була штучно створена  блокада північно-кримського каналу. Пізніше виникла проблема повноцінної роботи каналу для забезпечення зрошення Херсонських земель. Андрій Гордєєв, з моменту призначення на посаду голови ОДА неодноразово піднімав питання відновлення роботи цієї важливої для області гідротехнічної споруди , але, в той же час,  з однозначним недопущенням дніпровської води на територію окупованого півострова.

В жовтні минулого року Уряд прийняв рішення про виділення коштів у сумі 15,6 млн грн для  будівництва дамби на Північно-Кримському каналі у Каланчацькому районі. Березень 2017 року був призначений терміном запуску води в канал, але вже з існуючою новою гідротехнічною спорудою.

«Будівельні роботи на об’єкті поки що тривають, але капітальна гідротехнічна споруда нової дамби може здійснювати свою основну функцію з  підтримки рівня води в каналі, необхідного для зрошення земель в Херсонській області», — пояснив в.о. заступника голови ОДА Олександр Адамчик.

«Канал забезпечуватиме водою сільгоспвиробників лише Херсонської області, — заявив Андрій Гордєєв під час спілкування з журналістами, — Як ми і планували, в цьому році на Херсонщині поливні площі складатимуть більш ніж 313 тис. га що на 13,8 тис. га більше ніж у 2016 році»

 

Довідково: Північно-кримський канал обслуговує шість управлінь водного господарства (Каховське, Каланчацьке, Цюрупинське, Скадовське, Приморське, Чаплинське) та майже дев’яносто фермерських господарств.

Share Button

Следите за новостями Gazeta.ks на Facebook

 

 

 

Оставить комментарий.

Уведомлять
avatar
300
wpDiscuz