Відбулося засідання «комунальної» комісії Херсонської облради

На засіданні постійної депутатської комісії з питань управління об’єктами комунальної власності, архітектури, будівництва та транспорту, яка відбулася 28 березня, розглядалися питання внесення змін до договорів оренди комунального майна, оголошення конкурсу на право оренди, що належить до спільної власності територіальних громад Херсонської області.
Як відзначає голова профільної комісії Юрій Рожков, на конкурс на право оренди на приміщення у комунальних закладах виноситься значна кількість вільних приміщень. «Ви знаєте, що якщо раніше 100% від оренди йшло в обласний бюджет, то нині рішенням сесії 70% залишається безпосередньо у тих підприємствах, які здають в оренду, і лише 30% йде в обласний бюджет. Зараз керівники зацікавлені, щоб здати свої вільні приміщення максимально вигідно, щоб отримати більше коштів. І ми бачимо, що дійсно – цей процес пішов. Ми, звісно, все це підтримуємо», — каже Юрій Рожков.

Під час розгляду питання «Про фінансування з бюджету ремонту та утримання автомобільних доріг» депутати заслухали інформацію представників Служби автомобільних доріг у Херсонській області.  Заступник голови облради Оксана Рукавішнікова звернула увагу на те, що на комісію з інформацією не прийшов безпосередньо керівник Служби. Депутат Віталій Штанько поцікавився, як можна отримати інформацію про ремонт доріг, що був проведений у 2015 році. Депутатів також цікавило: хто і за яким принципом вибирає ділянки доріг для ремонту. Комісія вирішила  повернутися до розгляду питання фінансування з бюджету ремонту та утримання автомобільних доріг на наступному засіданні постійної комісії обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності, архітектури, будівництва та транспорту. Було також вирішено запропонувати службі автомобільних доріг у Херсонській області надати до обласної ради вичерпну інформацію щодо переліку автомобільних доріг в області, по яких за бюджетні кошти у 2015 році виконувалися роботи з їх ремонту та  утримання в розрізі районів області із зазначенням витрачених коштів та виконавців по кожному об’єкту окремо; переліку автомобільних доріг області, по яких у 2016 році заплановано їх будівництво та ремонт за бюджетні кошти.

Також депутати вирішили запросити начальника Служби автомобільних доріг у Херсонській області на чергове засідання постійної комісії.

Депутати – члени профільної комісії прискіпливо ставляться до питання списання основних засобів:  виїжджають на місця та вивчають у якому стані майно, яке пропонується до списання. Нині інформація про списання основних засобів комунальними підприємствами оприлюднюється на офіційному сайті обласної ради — це було зроблено для того, щоб комунальні заклади мали можливість отримати безоплатно у вторинне користування основні засоби, яких їм, можливо, вкрай не вистачає, та які можна відремонтувати і користуватися ще деякий час. На засіданні профільної комісії обговорювали можливість передачі такого списаного майна сільським радам. Наприклад,  депутат Сергій Дяков запропонував відремонтували автомобіль, який хоче списати Голопристанський геріатричний пансіонат для того, щоб передати його в одну з сільських рад.

«Думаю, що це реально, для цього треба звернення сільської ради з проханням про передачу такого транспортного засобу та рішення сесії. Юристам вже дали завдання відпрацювати деталі процесу передачі», —  прокоментувала Оксана Рукавішнікова.

Депутати також розглянули інформацію про здійснення аудиту з питань енергоефективності в комунальному закладі Херсонської обласної ради «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат» та в комунальному закладі Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат».

Депутати  рекомендували Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації надати пропозиції щодо виділення коштів на ремонт теплотраси та заміни опалювального обладнання в Каїрському психоневрологічному будинку-інтернату, а саме: 2 застарілих котлів «Факел-1» на твердопаливні, 2 консольних насосів (17кВт/год, 7 кВт/год), 2 насосів підкачки води (4 кВт/год) та чавунних батарей, які не підлягають ремонту і мають низьку тепловіддачу, заміни теплотраси довжиною 480 м. діаметром 150 мм, яка не підлягає ремонту.

Серед інших питань, які розглянули члени постійної депутатської комісії – звіт про виконання обласного бюджету за 2015 рік, питання про внесення змін до програми економічного, соціального та культурного розвитку області на 2016 рік, про виконання регіональної програми будівництва (придбання) доступного житла в області на 2010-2017 роки.

Також депутати розглянули дві електронні петиції щодо фінансування з обласного бюджету капітального ремонту траси Торгаї-Агаймани-Іванівка та траси Генічеськ – Іванівка.

Депутати вирішили запропонувати  ОДА забезпечити ґрунтовний та всебічний розгляд електронних петицій та направити копії  своїх висновків та рекомендацій до обласної державної адміністрації та постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку для опрацювання та внесення пропозицій з зазначеного питання.

Share Button

Оставить комментарий.

avatar
300
  Subscribe  
Уведомлять