В області триває легалізація земельних відносин

Питання про здійснення заходів щодо легалізації земельних та трудових відносин в області обговорили сьогодні під час наради з головами районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення.

Зазначимо, що обласна робоча група, яка створена за розпорядженням голови ОДА, постійно перевіряє використання земель сільськогосподарського призначення, легалізації зайнятості у с/г виробництві, збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Вивчивши ситуацію, комісія зазначає, що у період курортного сезону нецільове використання присадибних ділянок вздовж прибережних територій набуває особливої актуальності

За словами Андрія Гордєєва, місцеві органи влади повинні контролювати це питання, а також мають розглянути питання легалізації виплати зарплати і зайнятості населення, ефективного використання земель с/г призначення, декларування доходів с/г товаровиробниками та одноосібниками, укладання та виконання угод соцпартнерства та вжити заходів за наявності порушень законодавства.

Окрім того, необхідно провести роз’яснювальну роботу з с/г товаровиробниками, які орендують земельні ділянки на території місцевих рад про надходження податку на доходи фізичних осіб з плати за оренду цих земельних ділянок до бюджету відповідної ради, на території якої вони розташовані. Важливо також проводити реєстрацію всіх суб’єктів господарської діяльності, які  працюють на відповідних територіях, не допускати використання земель без оформлення договорів оренди.

Головному управлінню Держкомзему в області необхідно провести інвентаризацію укладених договорів оренди та додаткових угод до них на предмет відповідності їх чинному законодавству в частині визначення розміру орендної плати та їх державної реєстрації.

Share Button

Оставить комментарий.

Уведомлять
avatar
300