У Херсоні обговорили розвиток малого та середнього підприємництва

Задля активного розвитку малого та середнього підприємництва (далі – МСП) в Херсонській області сьогодні, 1 червня, проводиться публічна дискусія «Регіональна стратегія розвитку МСП Херсонської області: від намірів до конкретних дій».

В обговоренні взяли участь керівники обласної державної адміністрації та обласної ради, представники Програми USAID ЛЕВ, які виступають організаторами заходу за підтримки облдержадміністрації, та керівники громадських організацій, що займаються питаннями економічного зростання Херсонської області.
Відкрив публічну дискусію в. о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій. Звертаючись до присутніх, він сказав:

«Херсонщина – регіон, який дійсно націлений на розвиток за демократичним європейським зразком. Просувати малий та середній бізнес для нас важливо, тому що саме завдяки йому область, в цілому, й кожна громада матиме можливість збільшувати місцеві бюджети, за рахунок яких залучатиме кошти на вдосконалення інфраструктури. А це дороги, освітлення, медичні, освітні й інші послуги».


Він також запевнив, що облдержадміністрація гарантує підтримку представників бізнесу в їх діяльності на Херсонщині й всебічно допомагатиме.

Саме з огляду на це, фахівцями було розроблено Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва регіону, яка побудована на принципі державно-приватного партнерства та діалогу.

Модератором спілкування, в ході дискусії, виступила координатор аналітичного напрямку Програми USAID ЛЕВ, виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків. Вона зазначила, що за результатами національного опитування малих та середніх підприємств «Щорічна оцінка ділового клімату в Україні» у 2016 році 58% МСП вважали владу перешкодою чи обмеженням для бізнесу, 28% — ворогом і тільки 14% сприймали владу як партнера.

Тож саме зважаючи на це, обласна влада забезпечує власну підтримку, адже вже є позитивний досвід реалізації даної Стратегії на обласному рівні серед таких областей України, як Тернопільська, де активно впроваджується стала інфраструктура підтримки підприємництва.


З цією метою учасники дискусії обговорили шляхи створення умов для розвитку МСП регіону, підвищення їх конкурентоспроможності, виходу на нові ринки, налагодження діалогу між бізнесом і владою і розвитку підприємницькою культурою та формування довіри суспільства до підприємців.

Після узагальнення ідей і рекомендацій дискусії, Стратегію на розгляд  під час сесії обласної ради для голосування за її прийняття, у результаті чого вона стане офіційним документом, обов’язковим до виконання.

Share Button

Оставить комментарий.

avatar
300
  Subscribe  
Уведомлять