Представникам місії ОБСЄ розповіли про децентралізацію на Херсонщині

Сьогодні, 5 травня, відбулась зустріч в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія з з головою Херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні паном Пітером Чилверс, який завітав до ОДА, щоб обговорити загальну економічну ситуацію в Херсонській області та обсудити питання щодо процесу впровадження реформи децентралізації.

Дмитро Бутрій розповів Пітеру Чилверс про розвиток аеропорту «Херсон», який продовжує збільшувати кількість наявних рейсів з Турцією і Києвом, а також запровадження нових – з Гомелем (Білорусь), Єреваном (Вірменія) та Ісламською Республікою Іран.


Значну увагу в ході зустрічі приділили питанням розвитку агропромислового комплексу області й альтернативної енергетики та залученню додаткових інвестицій. Присутній на зустрічі в. о. заступника голови облдержадміністрації Вадим Чабан запевнив, що обласна державна адміністрація максимально прикладає зусиль у зацікавленні інвесторів працювати саме на Херсонщині:

«На Херсонщині є унікальна можливість будувати електростанції потужністю 250 мВт – це позитивний показник для економіки області, адже тільки 1 мВт енергії вартує 1 мільйона доларів».

Ведучи мову про експортування місцевих товарів з огляду на втрату російського ринку збуту, Дмитро Бутрій сказав, що сьогодні ведеться активна співпраця з представниками азіатського ринку й, окрім цього, активно освоюються європейські торгівельні напрямки.

Окремо обговорили питання щодо процесу впровадження реформи децентралізації й керівники ОДА зазначили, що наразі в області активно проводяться вибори нових голів об’єднаних територіальних громад

«Першими результатами впровадження децентралізації на Херсонщині стали 200-відсоткові показники перевиконання місцевих бюджетів завдяки тому, що 60 відсотків ПДФО залишається на місцях», — пояснив Дмитро Бутрій.

За його словами, саме така економічна ситуація на місцях дає змогу активізувати роботи з покращення інфраструктури області й окремо залучити кошти на ремонт доріг Херсонщини.

«У 2016 році на ремонт доріг різного значення було залучено близьно 400 мільйонів гривень. У поточному році сподіваємося на підтримку народних депутатів України від Херсонщини, представників бізнесу й порозуміння з боку Уряду і плануємо здійснити ремонт автошляхів області на 700 мільйонів гривень», — резюмував Дмитро Бутрій.


Голова Херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Пітер Чилверс запевнив, що Херсонщина може розраховувати на всебічну підтримку Херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні й завдяки тому активно впроваджувати в життя позитивний досвід країн Європи.

Share Button

Оставить комментарий.

Уведомлять
avatar
300