Перші турісти відвідали Кам’янську Січ

28 червня у День Конституції України перші туристи відвідали у селищі Республіканець Бериславського району екскурсію та пройшлись «незвіданими стежками» Кам’янської Січі.

Незвичний маршрут  по території заповідника «Кам’янська Січ» розроблений для ознайомлення з історією козацтва — це  новий погляд на історичну пам’ятку з усіма її легендами, надзвичайними природними ландшафтами та історичними відкриттями.

Екскурсія цікава і дорослим, і дітям, і не тільки мешканцям Херсонщини, а й усім мандрівникам України, так як це єдиний із Запорозьких центрів традиційного устрою, який зберігся до наших часів.

Розповідають про історичну значущість місця  краєзнавці Сергій Дяченко та Андрій Лопушинський.

Серед основних пунктів зупинок: Садове-Дар’ївка (пам’ятник Тарасу Шевченку) – Тягинка (перші згадки про запорожців у цій місцині) — Шилова Балка (на честь козака Шило) – Кам’янська Січ (Розарівка — Долина Привидів – Підвали — затока від Каховського водосховища).

Гості поділилися враженнями. «Краєвиди просто вражають, все ж таки вміли козаки обирати гарні місця для своїх поселень, — розповідає член Спілки журналістів України Любов Гаражій.

Також вразила багата історія українського народу, а саме: історичні факти щодо виникнення на нашій землі Січі. Впевнена, що у Європі за подібну екскурсію туристи заплатили б чималі гроші, аби насолодитись такою пізнавальною мандрівкою».

Як розповідає краєзнавець Андрій Лопушинський, який найближчим часом  долучиться до виконання обов’язків директора філії Національного заповідника «Хортиця» — Історико-культурної пам’ятки Кам’янська Січ,  найбільше гостям сподобався той простір, який важко охопити оком, і незвичний для степової Херсонщини природний рельєф, і природні багатства балки Кам’янка. Також приємний відпочинок посеред екскурсійного маршруту на березі водосховища та смачний куліш дає наснаги йти туристичною стежкою далі.

Ігор Йосипенко, депутат обласної ради і меценат, який опікується питанням розвитку історичної пам’ятки – Кам’янська Січ розповідає, що наразі працює над розвитком інфраструктури на Січі. Він підтверджує, що екскурсійний маршрут унікальний, тому що він поєднує красу недоторканої природи і унікальні історичні пам’ятки: «Мандрівники мають змогу пройтись степами, де вже тисячі років плуг не торкався землі, яка слугувала прихистком козакам».

Share Button

Оставить комментарий.

Уведомлять
avatar
300