На Херсонщині здійснено 306 перевірок дотримання вимог земельного законодавства

Упродовж ІІ кварталу нинішнього року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснили 306 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. У результаті було виявлено 118 порушень на землях загальною площею понад 3 тис. гектарів. За виявленими правопорушеннями інспектори видали 85 приписів на їх усунення.

До громадян та посадових осіб, дії яких містять ознаки правопорушень, застосовувалися заходи адміністративного впливу, внаслідок чого складено 66 протоколів. Крім того, за адміністративними справами було винесено 53 постанови про накладення адміністративних стягнень на суму майже 11,5 тис. гривень. За 26 постановами порушники земельного законодавства сплатили 5 672 гривень.

Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, державні інспектори нарахували відшкодування у сумі понад 2,8 млн грн , з яких у добровільному порядку правопорушники сплатили близько 168 тис. гривень. Три справи із нарахованими збитками на суму більш ніж 754,7 тис. грн передано на розгляд прокуратури Херсонської області.

Share Button

Оставить комментарий.

avatar
300
  Subscribe  
Уведомлять