На Херсонщині вшанували пам’ять Великого Кобзаря

З нагоди  156-й річниці від дня перепоховання на Чернечій горі праху Т. Г. Шевченка відбувся мітинг-реквієм у м.Херсоні.

20 травня в далекому 1861 році, через півтора місяці після смерті, на чернечій горі під Каневом було перепоховане тіло Великого Кобзаря, Митця, легендарної постаті в історії та культурі України Тараса Григоровича Шевченка.

Спочатку Шевченка було поховано на смоленському кладовищі в Санкт-Петербурзі, але згодом, виконуючи останню волю Тараса Григоровича, який мріяв «про тихе пристанище і спокій біля Дніпра » його тіло було вирішено перевезти до рідної України.

22 травня, відслуживши панахиду в Успенському соборі, поховали його останки на Чернечій горі, яку пізніше перейменували в Шевченківську.

Багато років кожен патріот України звіряв свої кроки з Шевченковим словом. Для багатьох поколінь українців його творчість слугувала надійним духовним провідником на шляху до здобуття та розбудови незалежної України.

Тому сьогодні, вшанувати  пам’ять та покласти вінки і квіти до погруддя Тараса Шевченка прийшли представники громадських організацій, члени обласного відділення  Національної спілки письменників України та мешканці міста -поціновувачі творчості справжнього патріота своєї держави, виборювача віри й правди, ваги української мови.

До мітингу долучилося й керівництво обласної державної адміністрації — в.о. першого заступника голови Херсонської ОДА Дмитро Бутрій, зазначив: «Кобзареве слово завжди було потужним рушієм у боротьбі нашого народу за волю та незалежність, провідником демократичних ідей у суспільстві, щедрим порадником у часи важких випробувань. І в тому, що сьогодні ми боремось за Незалежну Україну, є вагомий внесок революційного Шевченкового слова. Сьогодні, як ніколи, крилатий вислів Великого Кобзаря “обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!” набуває нового звучання і змісту, диктує необхідність консолідації суспільства, злагоди і порозуміння у боротьбі за європейський вибір України. Єдність потрібна нам задля кращої долі України та її народу, заради прийдешніх поколінь»

Share Button

Оставить комментарий.

avatar
300
  Subscribe  
Уведомлять