На Херсонщині впроваджуватимуться інновації для відновлення зрошення

Сьогодні, 14 березня, в обласній державній адміністрації провели нараду щодо визначення заходів з впровадження інновацій для відновлення та сталого використання зрошення на Херсонщині.

У нараді взяли участь керівники профільних структурних підрозділів ОДА, науковці, керівники інститутів, фермери й товаровиробники області.

Спікером з питань впровадження різноманітних інновацій у сфері зрошування стала завідувач відділу використання зрошувальних земель Інституту водних проблем та меліорації НААН України, експерт Світового банку з питань водних ресурсів, координатор проекту голландської програми європейського партнерства «МАТРА» Ольга Жовтоног.
Вона розповіла присутнім про різноманітні проекти (програми) міжнародної технічної допомоги, міжнародний досвід у питаннях меліорації та дорадчі документи. До того ж, представники Інституту водних проблем та меліорації НААН України не перший рік працюють на території Херсонської області (Білозерський район) і тому поділилася досягненнями за останні десять років співпраці.

Окрім цього, учасники наради обговорили ідею створення інноваційного Центру надання консалтингових послуг в управлінні зрошенням на основі використання європейського досвіду трансферу інновацій.

«Така система контролю й керування меліорацією зрошуваних територій Херсонщини не поступатиметься світовим аналогам. Також слід пам’ятати, що для реалізації програм європейської технічної допомоги й отримання інвестиційних коштів необхідно вирішити питання ресурсоефективності, перш за все», — додала з цього приводу Ольга Жовтоног.

Також вона звернула увагу, що ефективність впровадження системи залежить і від активного об’єднання громад, які спільно займатимуться розвитком агропромислового комплексу області на основі попередньо розробленого плану заходів.

Share Button

Следите за новостями Gazeta.ks на Facebook

 

 

 

Оставить комментарий.

Уведомлять
avatar
300
wpDiscuz