На Херсонщині були римські легіони ?

Такою цікавою версією на своїй сторінці у Фейсбук поділився співробітник Херсонської бібліотеки Антон Костенко.

На думку Антона Костенка, існує вірогідність того, що  залишки укріплень біля села Дарівка Білозерського району на Херсонщині є залишками табору римських легіонерів, частини гарнізону підвладної Римській імперії Ольвії, які несли прикордонну службу. Про це повідомляє ХЕРСОН.city з посиланням на skadnews.in.ua.

Залишки укріплень виявив у 1928 році херсонський археолог Георгій Крисін при обстеженні долини річки Інгулець. А висновок про римський табір зробив Сергій Буйських, який зробив реконструкцію на основі зробленого Георгієм Крисіним плану.

«Якщо це справді так, — пише Антон Костенко, — то маємо єдину пам’ятку Херсонщини, пов’язану безпосередньо з римлянами, а не периферійними щодо Імперії народами».

Проте автор повідомляє і про існування альтернативної думки: «Дар’ївське укріплення» – оборонна споруда Російської імператорської армії часів Григорія Потьомкіна. Остаточно вирішити цю суперечку допомогли б археологічні дослідження, але провести їх уже неможливо: прямо на місці знайдених Крисіним укріплень спорудили в 1950-х рр. Дар’ївську виправну колонію».

«Все ж надалі будемо виходити з припущення про римський характер укріплень. — пише Антон Костенко. — За класифікацією Дункана Кемпбелла маємо в Дар’ївці цілком характерний малий форт. Такі укріплення добре вивчені і реконструйовані на інших відтинках римського прикордоння, тож цілком коректно порівнювати Дар’ївський форт з Хассельбахським малим фортом (збудованим близько 100 р. н. е.). Реконструкція Брайана Дельфа дає повне уявлення про це римське прикордонне укріплення (хіба що Дар’ївський форт навряд чи виглядав наскільки монументально – все ж для Риму далекі околиці Ольвії були неймовірно віддаленою периферією)».

 

Share Button

Оставить комментарий.

Уведомлять
avatar
300