«Легенди Херсонщини» визначили своїх переможців

Конкурс «Легенди Херсонщини» було започатковано у 2016 році благодійним фондом «Майбутнє Херсонщини». Цього разу головним партнером стала Херсонська обласна бібліотека для дітей. Конкурс підтримали Управління культури ХОДА , в особі начальника Світлани Думинської та Управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації, в особі начальника Євгена Криницького, завдяки чому про конкурс дізналися і взяли участь багато дітей із віддалених районів та сіл Херсонщини.

Географія конкурсу виявилась досить широкою, адже взяли участь 114 учасників з 12 районів та 2 міст Херсонщини. Конкурс «Легенди Херсонщини» у такому форматі, як цьогоріч, проводився вперше. Його творчому етапу — створенню власних літературних робіт: легенд, казок, билин, авторських переказів історичних оповідок і т.п., передував дослідницький. Адже кожному учаснику – і дітям, і дорослим, слід було вивчити літературні та фольклорні джерела про утворення населених пунктів, заселення рідного краю, його легендарних особистостей, історії походження назв міст і сіл, географічних об’єктів тощо. Збір даних та обробка інформації, отриманої у ході пошукової роботи, зокрема спілкування зі старожилами, краєзнавцями, істориками, письменниками, журналістами, бібліотечними та музейними працівниками, допомогли учасникам акції-конкурсу створити власні оригінальні авторські легенди.

А тепер про найочікуваніше нагородження сезону! Отже, Гран-Прі конкурсу отримав Федір Торбенко (псевдонім), який отримав першу премію і у минулому році, але від призів відмовився, про що повідомив листом.

Грошові Премії та Стипендії отримали:

1 місце (1000грн) — Ольга Чабанова, вчитель української мови і літератури з міста Гола Пристань, за чудовий цикл «Легенди Збур’ївського кута»;

1 місце (3000грн) — Елеонора Шелегон, учениця ЗОШ № 50, місто Херсон за легенду «Звідки на даху янголи»;

2 місце (600грн) — Андрій Селецький, селище Нововоронцовка, за легенду «Про Микитину Балку»;

2 місце (1800грн) — Альвіна Челишева, член гуртка «Літературний калейдоскоп» Новоолександрівської загальноосвітньої школи Каланчацької районної ради, за твір «Легенда про Вітер, Ковилу та Перекотиполе»;

3 місце — Чернієнко Наталя, м. Херсон, за легенду «Загублені світи Гілеї»;

3 місце(400грн) — Аліна Чоповська, с. Нижні Торгаї Нижньосірогозького району, за легенду «Кам’яний Хрест — пам’ятка чумаків»;

3 місце (1200грн) — Лада Шкворець, м. Херсон, за легенду «Медуза».

Приємно, що до цього патріотично направленого проекту долучився меценат, депутат Херсонської обласної ради Юрій Рожков. Він щиро пройнявся глибокою ідеєю та багатошаровістю проекту, тому і оголосив для дітей-переможців грошові стипендії, що зобов’язується виплатити на розрахункові картки дітей протягом 6 місяців. Команда Фонду виказує вдячність за підтримку проекту постійному меценату Руслану Лазарчуку, що щиро переймається інтелектуальним розвитком майбутнього покоління, саме тому разом ми продовжуємо втілювати благодійні заходи у життя.

Святкову церемонію нагородження учасників конкурсу підготували працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, за участю обласної філармонії, заслуженої артистки Тетяни Григор’євої та дитячих творчих колективів міста, за що ми всім дуже вдячні. Вдячні дитячій бібліотеці за співпрацю в особі директора Анни Бардашевської.

 

 

Джерело: видання «Політична Херсонщина»

 

 

Share Button

Оставить комментарий.

avatar
300
  Subscribe  
Уведомлять