Лауреати Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» 2017

Гендиректор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша Олександр Книга оприлюднив на свій сторінці у Фейсбук протокол засідання експертної ради Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» Херсон — 2017, передає ПІК.

Експертна Рада фестивалю постановила відзначити наступні роботи, представлені на 19-му Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії»:
1. Найкращі вистави великої сцени:
«Ричард Ш» У. Шекспір, Київський національний академічний театр ім. І. Франка;
«Хазяїн» І. Карпенко-Карий, Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії;
«Мотузка» М.Хейфец, Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра;
2. Найкращі вистави камерної сцени:
«Саша, винеси сміття» Н.Ворожбит, Драматичний театр ім. Юозаса Мильтиниса (м. Паневежис, Литва);
«Лю-боф» Д.Хармс, Театр Амазгаін ім. Coca Саркісяна (м. Єреван, Вірменія);
«Лист Богу» А.Крим, Театр Одеського розливу «Ланжерон»;
3. Найкраща режисура: 
Олексій Лісовець «Мотузка» М.Хейфец, Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра;
Станіслав Мойсеєв «Саша, винеси сміття» Н.Ворожбит, Драматичний театр ім. Юозаса Мильтиниса (м. Паневежис, Литва);
Влада Бєлозоренко «1984» Дж.Оруел, Театр «Splash» та «Кольори» П.Ар’є, театр «Золоті ворота»;
Автанділ Варсімашвілі «Ревізор» М.Гоголь, Державний академічний російський драматичний театр ім. О.С. Грибоєдова (м. Тбілісі, Грузія);
4. Найкраща сценографія: 
Михайло Лашицький «Матінка Кураж» Б.Брехт, Театр Ч (м. Мінськ, Білорусь);
Юлія Заулічна «Хазяїн» І.Карпенко-Карий, Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії;
Андрій Рябій «Вид з мосту» А.Міллер, Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки;
5. Найкраще музичне оформлення: 
Сергій Павлюк, Олег Коструб, Ружена Рубльова «Лісова пісня» Леся Українка, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша;
Рокас Зубовас «Світ Чюрльоніса» М.К. Чюрльоніса, ДУО Зубовас (м. Вільнюс, Литва);
Дмитро Саратський, Дмитро Тодорюк «Запрошення на страту» В.Набоков, Театр «Мізантроп»;
6. Найкраще пластичне рішення: 
Павло Івлюшкін — За образно-пластичне рішення вистави «Кольори» П.Ар’є, Театр «Золоті ворота»;
Катерина Лук’яненко — За образно-пластичне рішення вистави «1984» Дж. Оруел, Театр «Splash»;
7. Найкращий акторський ансамбль:
Вистава «Пропозиція» А.Чехов, Театр «AteneuI Din Iasi» (м. Ясси, Румунія);
Вистава «Слава Героям» П.Ар’є, Спільний проект Івано-франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка та київського театру «Золоті ворота»;
Вистава «Кольори» П.Ар’є, Театр «Золоті ворота»;
Вистава «Моцарт і Сальєрі» О.Пушкін, Театр Les Concerts Esperluette (м. Рен, Франція);
8. Найкращий акторський дует:
— Сергій Цевельов, Валерія Лютинська — «Останній палко закоханий» Н.Саймон, Запорізький академічний театр молоді;
— Seray Gözler, Asiye Dinçsoy «Двері» Н.Неждана, Театр «3.2.1» (м. Стамбул, Туреччина)
— Костянтин Рогань, Тетяна Проворова «Лісова Пісня» Леся Українка, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша;
9. Найкраща чоловіча роль:
— Богдан Бенюк за роль Ричарда — вистава «Ричард III» У.Шекспір, Національний академічний театр ім. І.Франка;
— Дмитро Рибалевський за роль Андрія Васильовича — вистава «Слава Героям» П.Ар’є, Спільний проект Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка та київського театру «Золоті ворота»;
— Богдан Грицюк за роль Тома — вистава «Том на фермі» М.М.Бушар, Спільний проект Львівського академічного драматичного театру ім. Л.Українки та «Дикого театру»;
— Арман Навасардян за роль Скрипаля — вистава «Лю-боф» Д. Хармс, Театр Амазгаін ім. Соса Саркісяна (м. Єреван, Вірменія);
10. Найкраща жіноча роль:
— Тетяна Шляхова за роль Леді Анни — вистава «Ричард Ш» У.Шекспір, Київський національний академічний театр ім. І.Франка;
— Сілвія Бріто за роль Матері — вистава «У саму ціль» Т.Бернхард, Teatro Circo de Braga (м. Брага, Португалія);
— Валерія Брянська за роль Чорної — вистава «Кольори», Театр «Золоті ворота»;
11. Найкраща чоловіча роль другого плану: 
— Микола Тамарянський за роль Феногена — вистава «Хазяїн» І.Карпенко-Карий, Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії;
— Павло Костенко за роль Вовчика — вистава «Баба Пріся» П.Ар’є, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша;
— Олег Стальчук за роль Гастінгса — вистава «Ричард Ш» У.Шекспір, Київський національний академічний театр ім. І.Франка;
12. Найкраща жіноча роль другого плану:
— Наталя Корпан за роль королеви Маргарити — вистава «Ричард Ш» У.Шекспір, Київський національний академічний театр ім. І.Франка;
— Світлана Журавльова за роль Слави — вистава «Баба Пріся» П.Ар’є, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша;
— Світлана Орліченко за виконання жіночих ролей — вистава «Мотузка» М.Хейфец, Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра;
— Христина Ігнат за роль Лесі — вистава «І все-таки я тебе зраджу» Н.Неждана, Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр;
13. Дипломом президента фестивалю нагороджуються:
Бела Меро — «За яскраве втілення світової класики», вистава «Скупий» Ж.Б.Мольєр, Театр Бекейшчаба Йокаі (м. Бекейшчаба, Угорщина);
Богдан Струтинський — «За талановите втілення української класики», вистава «Сорочинський ярмарок» О.Рябкова, Київський національний академічний театр оперети;
Раду Гілас — «За сучасне прочитання зарубіжної класики через призму сьогодення», вистава «Пропозиція» А.Чехов, Театр «Ateneul Din Iasi» (м. Ясси, Румунія).
Спеціальним дипломом від журі фестивалю нагороджується:
Режисер Сергій Павлюк та художник Ольга Гоноболіна — «За талановите вміння віднайти гармонію театрального простору і живої природи», вистава «Лісова пісня» Леся Українка, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша.

Share Button

Следите за новостями Gazeta.ks на Facebook

 

 

 

Оставить комментарий.

Уведомлять
avatar
300
wpDiscuz