Херсонські пацієнти з ВІЛ отримуватимуть лікування у звичайних поліклініках міста

У поліклініці №2 КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» відбувся прес-брифінг з нагоди запуску послуги з призначення та видачі антиретровірусної терапії (АРТ) для лікування ВІЛ-інфікованих у поліклініках міста.

Відтепер, за словами головного лікаря міської  клінічної лікарні ім. Є.Є. Карабелеша Алли Малицької,пацієнти з ВІЛ  отримуватимуть  АРТ-препаратиз лікування ВІЛ-інфекції в звичайних поліклініках Корабельного, Дніпровського та Суворовського районів міста.

«Мова йде про більше ніж 714 пацієнтів, які зможуть отримувати життєво необхідне лікування поруч з домом. Це дозволить не переривати лікування, адже таким чином людина стає безпечною і не може інфікувати інших», — зазначила вона.

У рамках пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», який впроваджується за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», біля ста сімейних лікарів пройшли навчання зтестування на ВІЛ та призначення антиретровірусної терапії (АРТ)  хворим.

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко зауважив«Ми змогли налагодити зручну для пацієнта систему надання  медичних послуг. Тепер херсонці можуть в рамках одного закладу пройти тестування на ВІЛ, проконсультуватися та отримати АРТ-лікування, яке дозволить жити і далі повноцінним життям. Херсонці не витрачають час на переміщення по місту та гроші, адже всі послуги, в тому числі лікування АРТ надаються безоплатно».

За словами керівника пілоту «Сталість ВІЛ-послуг»  Ярослава Зятюка, лікування АРТ доступно в наступних поліклініках Херсону:  КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша», КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім.О.С. Лучанського», КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних», КУ «Обласний наркологічний диспансер».

Довідка.Пілот «Сталість ВІЛ-послуг» впроваджується в Херсоні спільноз Херсонською міською радою, Департаментом охорони здоров’я ХОДА та Херсонською міською громадською організацією «Асоціація 21 століття»  в рамках проектуUSAID«Реформа ВІЛ послуг у дії». Однією з головних цілей пілоту є запровадження моделі сталого надання ВІЛ-послуг на місцевому рівні, що дозволить найбільш ефективно використовувати ресурси для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу.

Share Button

Оставить комментарий.

avatar
300
  Subscribe  
Уведомлять