Будівництво дамби на Північно-Кримському каналі майже завершено

За інформацією головного інженера управління Північно- Кримського каналу Володимира Оберемка гідротехнічна споруда вже виконує своє функціональне завдання — забезпечення подачі води на 7 тис. га додаткових площ зрошення та підтримки необхідного рівня води для її подачі господарствам на площі 16,3 тис. га.

Проте,  у спілкуванні з журналістами голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв зазначив: «Сьогодні ця гідротехнічна споруда забезпечує не лише потребу аграріїв Херсонщини, підтримуючи необхідний рівень води для зрошення, але й виконує геополітичну місію — утримання води, не допускаючи її перетік на територію окупованого півострова».

 

Він розповів, що для питних потреб Кримського півострову з каналу наповнювалися 8 наливних водосховищ проектним об’ємом 145 млн куб м, але на даний час в Криму спостерігається високе засолення земель і дефіцит води.

Крім того, очільник області зауважив: «На зазначеній споруді встановлено два сегментні затвори, що дозволяє при необхідності подавати воду до АР Крим, але зараз це неможливо — для цього Крим має бути деокупований».

Нагадаємо.

Анексія Криму значно ускладнила функціонування Північно-Кримського каналу як цілісного інженерного комплексу. Для забезпечення стабільного експлуатаційного режиму роботи каналу, на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 28 травня 2014 року № 11103/4/1-14 у 2015 році було розпочато будівництво капітальної гідротехнічної споруди на каналі.

Share Button

Оставить комментарий.

avatar
300
  Subscribe  
Уведомлять