Херсонці вже отримують безкоштовні ліки

З 1 квітня в Україні стартувала державна програма «Доступні ліки», за якою в аптеках можна безкоштовно або з невеликою доплатою отримати медичні препарати від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. У цьому переліку – 157 лікарських засобів.

Так, на Херсонщині процес уже почав діяти. Сьогодні для перевірки стану виконання реалізації програми «Доступні ліки» до аптек м. Херсона здійснив виїзд голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв спільно з Херсонським міським головою Володимиром Миколаєнко, керівниками Департаменту охорони здоров’я ОДА, Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонський області.


«Програма працює. Ми разом в цьому змогли переконатися. Люди обізнані та надають фармацевтам рецепти, одержані від лікарів, після чого отримують безкоштовні ліки одразу. На сьогодні якоїсь дефектури лікарських засобів, які задіяні в даній програмі немає, тому що більшість препаратів наявна», — прокоментував Андрій Гордєєв.


Відвідувачі, які були в аптеках на цей час, розповіли, що про програму «Доступні ліки» дізналися в пресі і по телебаченню та від лікаря, які виписують безкоштовні рецепти. До програми продовжують активно підключатися аптеки області та міста, в яких можна отримати доступні ліки. Вони мають спеціальну наліпку на вхідних дверях.

«Сьогодні, ще є деякі складнощі у підключенні окремих мереж аптек, але я впевнений що найближчим часом до цієї програми підключаться всі аптеки Херсонщини та мешканці зможуть отримувати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою там, де їм буде зручніше», — зазначив очільник області.

Share Button

Оставить комментарий.

Уведомлять
avatar
300
wpDiscuz